Ttr Kırma Bakır Fiyat Aralığı Ekim 2022

Yeni bir hurda fiyatı ile karşınızdayız hurda fiyatlarının hızlı bir şekilde değişiklik gösterdiği zamanları geride bırakıyoruz. Çünkü hurda fiyatlarında yaşanan bu değişiklik bütünüyle tüm fiyatlara da yansımaktadır.

Sizin için illere göre Ekim ayı hurda bakır fiyatları hakkında bilgilendirmelere göz attık. Tüm Türkiye’de bulunan ortalama fiyatları yazmaya gayret gösterdik.

Ttr Kırma Bakır Fiyatları

0-20 Kg arası: 134,80 ₺/kg

20 – 300 Kg Arası: 136,20 ₺/kg

300 Kg ve üzeri: 137,60 ₺/kg

Bakırla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bakır dünyada en çok kullanılan metallerden biridir. Elektrik kabloları ve sıhhi tesisat, otomotiv bileşenleri, inşaat ve nakliye malzemeleri, gıda ambalajları ve daha fazlası gibi ürünlerde kullanılır.

Bakır, diğer metalleri daha güçlü ve daha dayanıklı hale getirmek için kullanılan alaşımlarda da önemli bir bileşendir. Bakır alaşımları paslanmaz çelik mutfak aletlerinden uçak parçalarına ve askeri teçhizata kadar her şeyde bulunur.

Bakırın modern ekonomimizde oynayacağı önemli bir rol vardır. Bununla birlikte, çok değerli olduğu için bakır, genellikle aşırı basınç ve ısı altında büyük derinliklerde çıkarılır. Bu durum bakır madenlerinden çıkan kükürt dioksit (SO2) emisyonları nedeniyle insan sağlığına ve çevreye zarar verebilecek kirlilik sorunları yaratmaktadır.

Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), mevcut geri dönüşüm oranı mevcut seviyelerde devam ederse, tüm bakır üretiminin yaklaşık %50’sinin 2030 yılına kadar geri dönüştürülebileceğini tahmin ediyor.

Bakırın Genel Özellikleri

Bakır en çok yönlü metallerden biridir. Binlerce yıldır küresel olarak kullanılmaktadır ve elektrik kablolama ve sıhhi tesisat sistemlerinden havacılık teknolojisi ve tıbbi ekipmana kadar modern toplumda önemli bir bileşen olmaya devam etmektedir.

Bakır, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok endüstri ve uygulamada birçok uygulamaya sahiptir:

Elektrik/elektronik kablolama

Isıtma/soğutma/havalandırma

havacılık teknolojisi

Tıbbi cihazlar

Yorum yapın