Sarı Talaşı Ekim Fiyatları

Yeniden merhaba sizin için hurda fiyatları hakkında oldukça farklı bilgilere yer vermeye devam ediyoruz.

Sizin için illere göre Ekim ayı hurda bakır fiyatları hakkında bilgilendirmelere göz attık. Tüm Türkiye’de bulunan ortalama fiyatları yazmaya gayret gösterdik.

Sarı Talaşı Fiyatları

0-20 Kg arası: 81,00 ₺/kg

20 – 300 Kg Arası: 81,80 ₺/kg

300 Kg ve üzeri: 82,70 ₺/kg

Bakırla Alakalı Az Bilinenler

Bakır, geniş bir uygulama ve kullanım yelpazesi ile dünyada en yaygın kullanılan metallerden biridir. Bakır, teller ve diğer elektrikli bileşenleri yapmak için kullanılır. Metal ayrıca sıhhi tesisat borularında, su sistemlerinde, inşaat malzemelerinde ve daha fazlasında kullanılır.

Bakır binlerce yıldır var olmuştur ve ilk olarak MÖ 3.000 civarında insanlar tarafından keşfedilmiştir. Eski Mısır mezarlarında ve Kızılderili sitelerinde bulunmuştur.

Bakır, elektrum (Yunanca), kupfer (Almanca), cuprum (Latin) ve kaymaktaşı (Arapça) dahil olmak üzere tarih boyunca birçok farklı isimle bilinmektedir.

Bakır İle İlgili Şunları da Söyleyebiliriz

Bakır dünyada en çok kullanılan metaldir. Antik çağlardan beri kullanılmaktadır, ancak kullanımları zamanla değişmiştir. Günümüzde bakır, elektrik teli, sıhhi tesisat boruları ve elektrik veya telefon sinyallerini taşıyan kablolar ve teller gibi diğer öğeleri yapmak için kullanılmaktadır.

Bakır ayrıca birçok farklı mineralde bulunabilir. Yerkabuğunda doğal olarak bakır cevherleri olarak bulunur, bunlar genellikle çinko gibi diğer metallerle karıştırılır veya onları cevherden çıkarmak için kurşun. Bakır cevherleri tipik olarak, derin yeraltından çıkarmak için büyük miktarda arazinin bozulduğu açık ocak madenciliği yöntemleriyle çıkarılır.

Küresel olarak üretilen bakırın büyük çoğunluğu elektrik/iletkenlik uygulamaları ve iletişim için kullanılmaktadır (yüzde 44). Dünya çapında üretilen bakırın yaklaşık yüzde 70’i elektrik/iletkenlik uygulamaları ve iletişim için kullanılmaktadır (yüzde 44).

Yorum yapın