Lama Bakır İmalat Artığı Ekim Fiyatları

Yeniden merhaba sizin için hurda fiyatları hakkında oldukça farklı bilgilere yer vermeye devam ediyoruz.

Sizin için illere göre Ekim ayı hurda bakır fiyatları hakkında bilgilendirmelere göz attık. Tüm Türkiye’de bulunan ortalama fiyatları yazmaya gayret gösterdik.

Lama Bakır İmalat Artığı Fiyatları

0-20 Kg arası: 136,20 ₺/kg

20 – 300 Kg Arası: 137,60 ₺/kg

300 Kg ve üzeri: 139,00 ₺/kg

Bakırla Alakalı Az Bilinenler

Bakır, dünyadaki en geri dönüştürülebilir malzemelerden biridir. Sınırsız sayıda geri dönüştürülebilir ve performans veya kalite kaybı olmaz.

Bakır, dayanıklılığın, gücün ve güzelliğin sembolü olarak uzun bir geçmişe sahiptir. En çok sıhhi tesisat ve elektrik sistemlerinde, mutfak eşyalarında, madeni paralarda ve mücevherlerde kullanımıyla bilinir.

Bakır İle İlgili Şunları da Söyleyebiliriz

Bakır, birçok kullanımı olan çok yönlü bir metaldir. Yüzyıllardır inşaat, sıhhi tesisat ve dekoratif uygulamalarda kullanılmaktadır.

Son yüz yılda üretilen 690 milyon ton bakırın üçte ikisinin hala verimli kullanımda olduğu tahmin edilmektedir. Dünya çapında üretilen bakırın yaklaşık yüzde 70’i elektrik/iletkenlik uygulamaları ve iletişim için kullanılmaktadır.

Bakır, gümüş dışında herhangi bir metalin en yüksek elektrik iletkenliğine sahiptir. Bu özellik, bakırı elektrik üretimi ve iletiminde tercih edilen malzeme yapar (kullanımın yüzde 44’ü) – elektriği evlere ve işyerlerine güvenli ve verimli bir şekilde iletir.

Cihazlar ve tüketici elektroniği için devre, kablolama ve kontak sağlayan elektrikli ekipman, bakır kullanımının yüzde 14’ünü oluşturuyor. Geriye kalan yüzde 12’lik kısım ise ulaşım sektörü tarafından kullanılmaktadır. Bir tren, araba veya kamyondaki yüksek saflıkta bakır kablo tesisatı sistemi, aküden gelen akımı araç boyunca ışıklar, merkezi kilitleme, araç bilgisayarları ve uydu navigasyon sistemleri gibi ekipmanlara taşır.

Yorum yapın