Kırkambar Karışık Kırma Bakır Ekim Fiyatları Hakkında Bilgi

Yeniden selamlar her geçen gün hurda fiyatları değişiklik gösteriyor ve biz de bu fiyatlara yer vermeye devam ediyoruz.

Sizin için illere göre Ekim ayı hurda bakır fiyatları hakkında bilgilendirmelere göz attık. Tüm Türkiye’de bulunan ortalama fiyatları yazmaya gayret gösterdik.

Kırkambar Karışık Kırma Bakır Fiyatları

0-20 Kg arası: 122,40 ₺/kg

20 – 300 Kg Arası: 123,70 ₺/kg

300 Kg ve üzeri: 125,00 ₺/kg

Bakır ve Geri Dönüşümle Alakalı Bilgiler

Bakır dünyada en çok kullanılan malzemelerden biridir. Aşağıdaki tablo, bakırın başlıca faydalarına ilişkin bir genel bakış sunar:

Bakır, performans kaybı olmaksızın tekrar tekrar geri dönüştürülebilen az sayıdaki malzemeden biridir. Ayrıca geri dönüştürülmüş bakırın (ikincil üretim) ve çıkarılmış bakırın (birincil üretim) kalitesinde hiçbir fark yoktur, bu nedenle birbirlerinin yerine kullanılabilirler.

Geri Dönüşüm CO2 Emisyonlarını ve Enerji Kullanımını Azaltır

Bakırın geri dönüştürülmesi, değerli bir malzemeyi ekonomiye geri kazandırmanın oldukça eko-verimli bir yoludur. Bakırın geri dönüşümü, birincil üretimden daha az enerji gerektirir ve CO2 emisyonlarını azaltır.

Çevresel faydalarına ek olarak, elektronik atık gibi karmaşık bakır hurdalarının geri dönüşümü, altın, gümüş, nikel, kalay, kurşun ve çinko gibi diğer birçok metalin geri kazanılmasını sağlar.

Bakır İle İlgili Şunları da Söyleyebiliriz

Bakır, yüzyıllardır madeni para, sanat eseri ve mücevher yapımında yaygın olarak kullanılan bir metaldir. Elektrik kabloları ve sıhhi tesisat boruları da dahil olmak üzere diğer birçok ürünün de hayati bir bileşenidir.

Bakır, modern toplum için vazgeçilmez bir metaldir. Elektrik mühendisliği ve elektronik gibi farklı endüstrilerde birçok kullanıma sahiptir. Aslında, son yüz yılda üretilen 690 milyon ton bakırın üçte ikisinin hala verimli kullanımda olduğu tahmin edilmektedir. Dünya çapında üretilen bakırın yaklaşık yüzde 70’i elektrik/iletkenlik uygulamaları ve iletişim için kullanılmaktadır.

Bakır, gümüş dışında herhangi bir metalin en yüksek elektrik iletkenliğine sahiptir. Bu özellik, bakırı elektrik üretimi ve iletiminde tercih edilen malzeme yapar (kullanımın yüzde 44’ü) – elektriği evlere ve işyerlerine güvenli ve verimli bir şekilde iletir. Cihazlar ve tüketici elektroniği için devre, kablolama ve kontak sağlayan elektrikli ekipman, bakır kullanımının yüzde 14’ünü oluşturuyor. Geriye kalan yüzde 12’lik kısım ise ulaşım sektörü tarafından kullanılmaktadır. Bir tren, araba veya kamyondaki yüksek saflıkta bakır kablo tesisatı sistemi, aküden gelen akımı araç boyunca ışıklar, merkezi kilitleme gibi ekipmanlara taşır.

Yorum yapın