Bronz Talaşı Fiyat Aralığı Ekim 2023

Yeni bir hurda fiyatı ile karşınızdayız hurda fiyatlarının hızlı bir şekilde değişiklik gösterdiği zamanları geride bırakıyoruz. Çünkü hurda fiyatlarında yaşanan bu değişiklik bütünüyle tüm fiyatlara da yansımaktadır.

Sizin için illere göre Ekim ayı hurda bakır fiyatları hakkında bilgilendirmelere göz attık. Tüm Türkiye’de bulunan ortalama fiyatları yazmaya gayret gösterdik.

Bronz Talaşı Fiyatları

0-20 Kg arası: 100,20 ₺/kg

20 – 300 Kg Arası: 101,30 ₺/kg

300 Kg ve üzeri: 102,40 ₺/kg

Bakırla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bakır, dünyadaki en geri dönüştürülebilir malzemelerden biridir. Sınırsız sayıda geri dönüştürülebilir ve performans veya kalite kaybı olmaz.

Bakır, dayanıklılığın, gücün ve güzelliğin sembolü olarak uzun bir geçmişe sahiptir. En çok sıhhi tesisat ve elektrik sistemlerinde, mutfak eşyalarında, madeni paralarda ve mücevherlerde kullanımıyla bilinir.

Bakır İle İlgili Şunları da Söyleyebiliriz

Dünyanın bakır madenleri öncelikle Avustralya, Şili, Çin, Peru ve Zambiya’da bulunuyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin neredeyse tüm tedarikini üreten tek bir açık ocak madeni (Nevada’da) vardır. Amerika Birleşik Devletleri net bir bakır ithalatçısıdır, ancak aynı zamanda yerel ihtiyaçları karşılamak için fazlasıyla üretmektedir.

Bakır fiyatları, küresel talep ve arzdaki değişiklikler nedeniyle son on yılda son derece değişken olmuştur. Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan piyasalardaki ekonomik büyüme nedeniyle talebin artmasıyla birlikte bakır fiyatları 2007-2008’de keskin bir şekilde yükseldi. Bununla birlikte, yüksek fiyatlar, Avustralya ve Şili’deki madenlerden bu yüksek seviyelerde kârsız hale gelen sıkı bakır arzı ile ilişkilendirildi.

Bakır fiyatları, küresel ekonomik büyümeye ilişkin endişelerin metal, petrol ve gıda ürünleri gibi emtialara olan talebin azalmasına yol açmasıyla 2011’den itibaren yeniden düşmeye başladı.

Yorum yapın