Boyalı Lama & Boru Bakır Fiyatları Hakkında Bilgi Ekim

Hurda fiyatları ile karşınızdayız. sizin için hurda fiyatları hakkında oldukça farklı bilgilere yer vermeye devam ediyoruz.

Sizin için illere göre Ekim ayı hurda bakır fiyatları hakkında bilgilendirmelere göz attık. Tüm Türkiye’de bulunan ortalama fiyatları yazmaya gayret gösterdik.

Boyalı Lama & Boru Bakır Fiyatları

0-20 Kg arası: 126,10 ₺/kg

20 – 300 Kg Arası: 127,40 ₺/kg

300 Kg ve üzeri: 128,80 ₺/kg

Bakırla İlgili Basit Bilgiler

Bakır, modern yaşam için vazgeçilmez bir kaynaktır. Metal, otomotiv parçaları, teller ve kablolar, telekomünikasyon ekipmanları, elektrikli ev aletleri ve ev aletleri dahil olmak üzere çok çeşitli tüketim malları ve endüstriyel uygulamalarda kullanılmaktadır.

Bakır, yeni malzemeler üretmek için geri dönüştürülebilen değerli bir metadır. 2009 yılında dünya çapında yaklaşık 2,6 milyon ton bakırın geri dönüştürüldüğü tahmin edilmektedir. Bu, her yıl üretilen tüm bakırın yalnızca çok küçük bir yüzdesinin yeniden kullanım veya geri dönüşüm için endüstriye geri döndüğü anlamına gelir.

Bakırla ilişkili ana atık akışları şunları içerir:

Elektrikli ekipman – örneğin elektrik kabloları ve kabloları, transformatörler, kapasitörler, devre kartları ve diğer elektronik bileşenler

Ev aletleri – örneğin, buzdolapları, dondurucular, çamaşır makineleri ve kurutucular

Otomotiv bileşenleri – örneğin egzoz sistemleri, araba aküleri, vites kutuları

Şunlarında Altını Çizebiliriz

Bakır, elektrikten su borularına, arabalardan trenlere, inşaattan giyime kadar çok çeşitli uygulama ve teknolojilerde kullanılmaktadır. Son yüz yılda üretilen 690 milyon ton bakırın üçte ikisinin hala verimli kullanımda olduğu tahmin edilmektedir. Dünya çapında üretilen bakırın yaklaşık yüzde 70’i elektrik/iletkenlik uygulamaları ve iletişim için kullanılmaktadır.

Bakır, gümüş dışında herhangi bir metalin en yüksek elektrik iletkenliğine sahiptir. Bu özellik, bakırı elektrik üretimi ve iletiminde tercih edilen malzeme yapar (kullanımın yüzde 44’ü) – elektriği evlere ve işyerlerine güvenli ve verimli bir şekilde iletir.

Cihazlar ve tüketici elektroniği için devre, kablolama ve kontak sağlayan elektrikli ekipman, bakır kullanımının yüzde 14’ünü oluşturuyor.

Geriye kalan yüzde 12’lik kısım ise ulaşım sektörü tarafından kullanılmaktadır. Bir tren, araba veya kamyondaki yüksek saflıkta bakır kablo tesisatı sistemi, aküden gelen akımı araç boyunca ışıklar, merkezi kilitleme, araç bilgisayarları ve uydu navigasyon sistemleri gibi ekipmanlara taşır.

Yorum yapın