Antigron Kırma Bakır Ekim – Kasım 2022 Fiyatları

Selamlar her geçen gün hurda fiyatları değişiklik gösteriyor ve biz de bu fiyatlara yer vermeye devam ediyoruz.

Sizin için illere göre Ekim ayı hurda bakır fiyatları hakkında bilgilendirmelere göz attık. Tüm Türkiye’de bulunan ortalama fiyatları yazmaya gayret gösterdik.

Antigron Kırma Bakır Fiyatları

0-20 Kg arası: 135,50 ₺/kg

20 – 300 Kg Arası: 136,90 ₺/kg

300 Kg ve üzeri: 138,30 ₺/kg

Bakır İle Alakalı Bunları Biliyor musunuz?

Bakır, dünyadaki en geri dönüştürülebilir malzemelerden biridir. Sınırsız sayıda geri dönüştürülebilir ve performans veya kalite kaybı olmaz.

Bakır, dayanıklılığın, gücün ve güzelliğin sembolü olarak uzun bir geçmişe sahiptir. En çok sıhhi tesisat ve elektrik sistemlerinde, mutfak eşyalarında, madeni paralarda ve mücevherlerde kullanımıyla bilinir.

Bakır ve Diğer Seçeneklerle Alakalı Şunları Dile Getirebiliriz

Dünya bakır üretiminin büyük bir kısmı elektrik uygulamalarında kullanılmaktadır. Buna güç kabloları, elektrik telleri ve iletken metal alaşımları dahildir. Elektrikli ve elektronik cihazlar toplam bakır kullanımının yüzde 14’ünü oluşturuyor.

Bakırın elektriği iletme konusunda olağanüstü bir yeteneği vardır. Bu özellik, elektriği evlere ve işyerlerine güvenli ve verimli bir şekilde ilettiği elektrik üretimi ve iletiminde kullanım için ideal bir malzeme haline getirir.

Dünya çapında üretilen bakırın yaklaşık yüzde 70’i elektrik/iletkenlik uygulamaları ve iletişim için kullanılmaktadır.

Bakırın diğer alanlarda faydalı olmasını sağlayan başka önemli özellikleri de vardır:

Son yüz yılda üretilen 690 milyon ton bakırın üçte ikisinin hala verimli kullanımda olduğu tahmin edilmektedir. Dünya çapında üretilen bakırın yaklaşık yüzde 70’i elektrik/iletkenlik uygulamaları ve iletişim için kullanılmaktadır. Tesadüfen, bu şimdiye kadar çıkarılan tüm bakırın üçte ikisinin bugün hala kullanıldığı anlamına geliyor!

Yorum yapın